• Týmy
  • Historie
  • Kojetín- Dolany

12.10.2013

Ve 12. kole zavítal na stadion Morava tým z Dolan. Postavení v tabulce mírně favorizovalo Slavoj, protože se nacházel na 7. příčce, jeho sok na místě předposledním.

Sestava, která nastoupila do utkání: Gajdoš – Peřina, Štolfa (57. Z. Polách), Dočkal, M. Polách – Lízal, Axamit (77. Panák), J. Kantor, Duc Nguyen Minh – Bosák – Krčmař (60. Jarmer).

Sestava oproti poslednímu utkání ve Zlatých Horách dostála pár změn. Ve stoperské dvojici se opět objevil rebel Dočkal, který si odpykal trest za červenou kartu, na pravý kraj obrany se vrátil dovolenkář Peřina a levý kraj obrany pokryl zkušený Marcel Polách.

Krásné sobotní počasí jakoby pomohlo nastartovat motory Slavojácké mašiny, která se do soupeře z Dolan zakousla jako lovecký pes do kořisti již od úvodních minut. Velká chuť do utkání byla cítit z každého jednotlivce a aktivní hra všech zúčastněných přinášela ovoce. Z úvodního tlaku Kojetín získal na jistotě a navíc zahrával velký počet rohových kopů. Bohužel z nich ale větší ohrožení branky nevzešlo, tudíž si mohli hráči Dolan bláhově myslet, že je úvodní tlak u konce. O síle Kojetína se však přesvědčili během 6 minut, ve kterých padly 3 branky. Prvním střelcem zapsaným v análech utkání je skvěle hrající Krčmař. Ten využil velké bojovnosti Libora Bosáka, který mu na zemi posunul míč, a levou nohou rozvlnil síť. 1:0. Jistotu na kopačky dal svému týmu premiérový střelec Axamit, který protrhl střeleckou smůlu a střelou k tyči zpoza vápna překvapil brankáře. 2:0. Třetí branku během 6-ti minut vstřelil po krásné finální přihrávce od Krčmaře křídelník Lízal, který touto nabídkou nepohrdl a zvýšil na 3:0. Na hřišti ale nebyl pouze tým Slavoje. Své kvality prokázal i tým z Dolan, když se po rychlé kombinaci dostal do zakončení tváří v tvář brankáři Gajdošovi jeden z Dolanských. Zakončení, které předvedl, by ale asi nejraději zapomněl, jelikož krkolomnou střelou ani netrefil branku. Další zajímavý okamžik se odehrál ve 30. minutě, to když svou frustraci vybíjel hráč Dolan v souboji s Kantorem nedovoleným způsobem. Rozhodčí vše viděl asi ze 2 metrů a náležitě toto počínání ocenil. Byla z toho červená karta a Dolany šly do deseti. Poločasové skóre 3:0. Ve druhé půli se mohlo zdát, že je utkání rozhodnuté, to si ale nemysleli hráči se znakem Slavoje na hrudi. Jejich soustředění a práce na hřišti neustávala a díky tomu přicházely další šance. Svou střeleckou formu potvrdil oblíbenec fanoušků Minh, který se trefil jak ve Zlatých horách, tak i v tomto utkání. Využil zaváhání stoperů, pohotově uklidil míč za brankářova záda a mohl jít slavit. Po čtvrté inkasované brance se zdály být Dolany odevzdané a útočná hra jejich týmu značně trpěla. Jediné co ze strany Dolan začalo přicházet byly zákeřné fauly bez míče plynoucí z frustrace. Jak se na tento styl hry odpovídá ukázali Kojetínští brazilci svou tiky taka hrou, která vedla k páté brance. Učebnicová akce začala na kopačkách Axamita, který dlouhým míčem vybídl Lízala k úniku, ten si všiml lépe postaveného Jarmera, který s příhrávkou naložil chladnokrevně a rozvlnil síť popáté. Skóre 5:0 mohl ještě vylepšit Libor Bosák, který se řítil na brankáře, ale svým zakončením trefi jeho nohy. Mohl se tak postarat o symbolickou tečku za utkáním, které si zahrál naposledy před svým odletem do Afgánistánu. Nepovedlo se, ale i tak Liborovi přejeme mnoho štěstí a šťastný návrat!!

Jste zvědavi na další utkání, které se odehraje v neděli 20. 10. v 15: 00 na hřišti ve Velkých Losinách? Přijďte tedy na sraz hráčů a svezte se společně s nimi!! Přijďte vytvořit skvělou atmosféru i v autobuse.